AICI EȘTI PRINTRE CAMPIONI!

   Prima pagină      Discipline sportive      Atletism

 
 ATLETISM

  Campionatul Naţional Juniori I, Finală, Bucureşti 22 – 23.02.2014

  Tache Alexandru, locul VI - Triplusalt

  Campionatul Naţional Juniori II, Finală, Bucureşti 01 – 02.03.2014

  Tache Alexandru, locul I – Triplusalt

  Dan Elena Violeta, locul VI – 1500 m

  Constantinescu Melania, locul VIII – lungime

  Ştafetă 4 x 2 tururi, locul V (Mirea Andreea, Burcea Cristina, Pană Alexandra, Dan Elena Violeta)

La această competiţie au participat 442 atleţi (242 masculin şi 200 feminin) din 93 de cluburi.

  Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – etapa judeţeană - cros, nivel liceal, Piteşti

FETE

  Dan Violeta, locul I – calificare fază finală Băile Felix
  Pană Alexandra, locul II 

  Constantinescu Melania – locul III

BĂIEŢI

  Burnei Alexandru, locul I – calificare fază finală Băile Felix

  Stănciulescu Alexandru, locul II 

 Tălpigă Ovidiu – locul III

Campionatul Naţional Juniori III, Finală, Bacău 22 – 22.03.2014

 Mirea Andreea, locul II – 60 mg

Mirea Andreea, locul II – 60 m
 
  Gheţea Andrei, locul VI – 60m

La această competiţie au participat 368 atleţi (180 masculin şi 188 feminin) din 87 de cluburi.

  Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – etapa de zonă - pentatlon fete şi băieţi, nivel liceal, Târgu Jiu 05 – 06.04.2014

 Băieţi – locul I – calificare la etapa finală care va avea loc la Cluj în perioada 17 – 18.05.2014 (Daroczi Ciprian, Tentea Mihai, Dobrică Denis, Ungureanu Andrei, Buican Cătălin)

  Fete – locul II (Mirea Andreea, Pană Alexandra, Constantinescu Melania, Burcea Cristina, Şoricilă Andreea)

 Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – Finală - pentatlon băieţi, nivel liceal, Cluj Napoca 17 – 18.05.2014

Llocul VI (Daroczi Ciprian, Tentea Mihai, Dobrică Denis, Ungureanu Andrei, Buican Cătălin)

 Campionatul Naţional Şcolar – Finală – Bucureşti 31.05 – 01.06.2014

  Zanfir Maria – locul I, suliţă

 - locul II, greutate

  Daroczi Ciprian – locul III, 400m

  locul I, ştafetă 4 x 400m (Daroczi Ciprian, Dobrică Mariusan, Burnei Alexandru, Ungureanu Andrei)

  Campionatul Naţional Juniori I – Finală – Bucureşti 20 – 21.06.2014

  Dan Elana Violeta – locul II, 3000 m obstacole

  locul I, ştafetă 4 x 100m (Tache Alexandru, Gheţea Andrei, Buican George, Ungureanu Andrei)

  Competiţie Internaţională Juniori III, Turcia – Konya

Mirea Andreea – locul I, 100 m

 Campionatul Balcanic de Cadeţi (Juniori II), Bulgaria – Sliven

Dan Elana Violeta – locul II, 2000 m obstacole

  Tache Alexandru – locul IV, triplusalt

  Trialul European de la Baku, Aizerbadgean

  Dan Elana Violeta – participare, 2000 m obstacole

  Tache Alexandru – participare, triplusalt

Componenţi lot naţional:

  Tache Alexandru – lot naţional juniori, cadeţi, juniori I

  Dan Elena Violeta - lot naţional juniori, cadeţi, juniori I

  Mirea Andreea  - lot naţional cadeţi

  Burnei Alexandru – lot naţional lărgit cadeţi

  Anca Adrian - lot naţional lărgit cadeţi

©2012-2017

 Design & admin  by:  Prof. Vișan Roberto - Cristian